Czym nasze biuro aktuarialne różni się od innych?

Wycena rezerw na stronie rezerwy24.pl jest przygotowana przez biuro aktuarialne halley.pl. Dostają Państwo standardową usługę aktuarialną opartą na kontakcie z żywym aktuariuszem, ale również "w bonusie" dostęp do systemu aktuarialnego online (tzw. Kalkulatora rezerw), co bardzo usprawnia komunikację.

W odróżnieniu od innych biur aktuarialnych, w naszym biurze dostajecie Państwo każdorazowo komentarz aktuariusza, tłumaczący językiem niespecjalistycznym przyczyny zmian w wynikach wyceny rezerw. Nasz aktuariusz jest zawsze do dyspozycji, ponieważ rozumiemy, że klient nie musi być specjalistą w aktuariacie, a generowane przez nas wyniki stanowią nierzadko istotny element sprawozdania.

Zapytaj o ofertę naszego biura aktuarialnego !

Internetowe usługi aktuarialne, ale biuro fizyczne!

Większość naszych klientów, którzy korzystają z oferowanych przez nasze biuro aktuarialne usług (takich jak wycena rezerw na świadczenia pracownicze, doradztwo w ramach konstrukcji programów menadżerskich czy inne) ma z nami do czynienia głównie w ramach komunikacji elektronicznej. Sprowadza się to przede wszystkim do kontaktu mailowego, telefonicznego czy też opracowanych przez nas nowoczesnych metod komunikacji w ramach naszego Kalkulatora rezerw. Niekiedy jest jednak potrzeba spotkania się "na żywo". Wtedy nasi aktuariusze są do dyspozycji w naszej siedzibie we Wrocławiu lub - po umówieniu - odwiedzają klienta w jego siedzibie.

Dokładnie opisane procesy 

Chcąc dbać o najwyższą jakość świadczonych usług, biuro aktuarialne halley.pl przeprowadziło audyt kluczowych procesów, które odbywają się zarówno na styku kontaktu z klientem jak i zupełnie wewnętrznie - "od kuchni". Większość z tych procesów została zoptymalizowana, a następnie opisana i zaimplementowana przy użyciu szytych przez nasz dział IT narzędzi informatycznych.

W ten sposób stworzyliśmy m.in. wewnętrzny system zarządzania przepływem informacji, dzięki któremu jesteśmy w stanie w nowoczesny i szybki sposób zarządzać kontaktami z klientem, dbać o terminowość świadczonych usług oraz w każdej chwili wiedzieć, które nasze usługi aktuarialne czy realizowane równolegle zlecenia wymagają dodatkowych zasobów ludzkich czy informatycznych.

Firma aktuarialna, ale z tradycjami akademickimi i zapleczem informatycznym

W ostatnich latach rynek usług internetowych - w tym oczywiście tych świadczonych przez nasze biuro aktuarialne - przechodzi gwałtowny rozwój. Nie wszystkie firmy są w stanie temu sprostać, gdyż wymaga to ciągłego rozwoju, przeobrażania i doskonalenia. Nasza firma aktuarialna bardzo różni się tu od konkurencji, ze względu na wszechstronne i nietuzinkowe umiejętności naszych aktuariuszy.

Nasz aktuariusz, dr n. mat. Paweł Kawa, oprócz wykonywania typowo aktuarialnych zadań, specjalizuje się także w projektowaniu oprogramowania aktuarialnego oraz zarządzaniu procesem ich implementacji przez naszych wybitnych programistów. Świetnie zna nie tylko praktyczne aspekty związane z oprogramowaniem, ale także ich teoretyczne podstawy - jest bowiem wykładowcą akademickim na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie m.in. prowadzi autorski wykład z Baz danych jak i seminarium z Zaawansowanych zagadnień bazodanowych.

Drugi z naszych aktuariuszy, dr inż. Przemysław Klusik, również nadzoruje drugą grupę programistów halley.pl, tworzącą m.in. silniki wyceniające skomplikowane opcje czy inne tzw. egzotyczne instrumenty pochodne. Ponadto również wykłada na Uniwersytecie Wrocławskim, prowadząc autorskie kursy z nowoczesnych metod inżynierii finansowej. Więcej informacji o naszych aktuariuszach możecie Państwo znaleźć na stronach internetowych naszego biura aktuarialnego.